DaGambaProjekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 5.-9. klase 8.oktobrī devās uz Liepāju, lai koncertzālē Lielais dzintars skatītos koncertu “DaGamba. Vivaldi. Gadalaiki.”

Koncerta sākumā šķita, ka tas būs mierīgs, taču DaGambas mūziķi ierasto klasisko mūziku atskaņoja neierasti – cits ritms, ļoti skaļi, efektus radot ar gaismām. Taču, neskatoties uz visu, varēja saklausīt katru mūzikas instrumentu.

Tomēr šajā koncertā neizpalika klasiskais izpildījums. Katru “Gadalaiku”  spēlēja vijolniece Marta Rando. Koncerts tika papildināts ar vizuāliem materiāliem un informāciju par komponistu.

Šis bija lieliskākais koncerts, kurā esam bijuši.

Anna Mieme (8.kl.), Alise Ernstsone (8.kl.), Ritvars Ozols (7.kl.), Rūdolfs Ate (7.kl.).

“Skolas somas” projekta ietvaros 5.-9.klase 19.februārī bija uz Ērika Vilsona monoizrādi “Mana Magadana”, Bārtas kultūras namā. Izrāde bija par viņa bērnību, dzimšanas vietu – Magadanu (Krievijā). Šajā izrādē viņš stāstīja par saviem vecākiem, kuri atradās izsūtījumā. Ē.Vilsons stāstīja par atgriešanos Magadanā, atmiņām no bērnības.

Mūsu atmiņā noteikti paliks tas, kā Ē.Vilsons attēloja savas izjūtas. Aukstums tika parādīts aktierim stāvot ledusūdenī. Visu izrādi cauri vija sirsnīgums un pozitīvā attieksme pret cilvēkiem, ar kuriem bija saistīta Ē.Vilsona bērnība. Skolēnu ovācijas izpelnījās dziesma un aktiera deja.

Viņa skats uz šo notikumu ir ļoti patiess un sirdi plosošs.

Samanta Reine un Karlīna Vītola, 9.klase

20.decembrī astotā un devītā klase brauca uz Liepājas teātri, lai baudītu Ziemassvētku koncertu “Ziema” ar Liepājas teātra aktieriem. Koncertā tika izpildītas dažādas latviešu Ziemassvētku dziesmas. Koncerts vēstīja par gaišo Ziemassvētku laiku, par prieku, kas virmo mums apkārt. Koncerts patiešām bija ļoti sirsnīgs. Skatuves iekārtojums – fantastiski skaists.

 Un tas atkal bija viens no pasākumiem projektā “Skolas soma”.

Karlīna Vītola,
Rucavas pamatskolas 9.klase

15.decembra rītā 1., 4. un 5.klases skolēni posās ceļā, lai dotos uz Liepājas koncertzāli Lielais dzintars, lai piedzīvotu divus jaukus Ziemassvētku brīnumus kopā ar Sniegavīru un Riekstkodi.

Koncerta pirmajā daļā pasaku par Riekstkodi bērniem stāstīja aktieris Kaspars Kārkliņš. Pasaku papildināja ar britu mākslinieces Emīlijas Karevas Vudardas veidotajām ilustrācijām, kuras rādīja lielajā ekrānā.

Koncerta otrajā daļā bērni skatījās multiplikācijas filmu „Sniegavīrs”. Filmas laikā tituldziesma „Pastaiga debesīs” izskanēja Liepājas mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņa izpildījumā.

Abus Ziemassvētku stāstus mūzikas izpildījumā stāstīja Liepājas simfoniskais orķestris, kuru diriģēja britu diriģents Timotejs Hentijs.

Pēc koncerta skolēni pārrunās secināja, ka abus stāstus vienoja tas, ka stāstu varoņi piedzīvoja Ziemassvētku brīnumus, kuri ikdienā nevarētu notikt.

            Skolotāja A.Ate

 

Skolēnu rudens brīvlaikā 25.oktobrī, mēs 9.klases skolēni un audzinātāja, izmantojām lielāko valsts simtgades dāvanu skolēniem un projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros,  apmeklējām teātra izrādi ”Liepāja - Latvijas galvaspilsēta”. Izrāde ir par vēsturiskiem notikumiem, kas palīdz mums labāk izprast Latvijas vēsturi un vairāk uzzināt tieši par 1918., 1919.gada notikumiem un cilvēkiem Liepājā. Izrāde ar Latvijas garšu. Ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību ataino senos notikumus, kuriem gan šogad, gan kopumā ir tik liela nozīme.

“Latvijas skolas somas ”piedāvātie pasākumi sedz ne tikai ieejas biļešu izmaksas, bet manuprāt, rosina skolēniem cienīt savu valsti, mācīties un strādāt.

9.klases skolniece Megija Zane Zeme

19.oktobrī 2. un 3.klases ar skolotājām brauca mācību ekskursijā uz Liepājas Amatnieku namu un Liepājas muzeju.

Ekskursija sākās Liepājas Amatnieku namā, kur mēs paši taisījām rokassprādzes no ādas. Pēc tam mēs apskatījām telpas, kur taisīja sveces, ziepes. Apskatījām kā meistare pin klūdziņas. Redzējām audējas pie lielajām stellēm un rotkali. Apskatījām dzintara krelles, kas bija 123 metrus garas. Amatnieku namā bija papagailis, kuru kāds meistars bija ienesis no ielas. Amatnieku namā ir veikaliņš, kurā var iegādāties viņu pašu darinātus suvenīrus.

Pēc Amatnieku nama mēs braucām uz Liepājas muzeju. Vispirms mēs apskatījām dažādas telpas gan par Liepājas, gan par Latvijas vēsturi. Tad mēs gājām uz pagrabstāvu, kur mēs redzējām daudz par Rucavu un tās apkārtni. Mums pēc tam bija nodarbība par senajiem gaismas ķermeņiem, kur mēs veidojām vaska sveces.

Ekskursija kopumā bija interesanta, uzzinājām daudz ko jaunu.

Henrijs 2.klase, Airita un Līga 3.klase.