3. maija rītā Rucavas pamatskolas skolēni devās svinīgā gājienā pie simtgades ozoliņa, kur norisinājās Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienai veltīts svinīgais pasākums. Pie pagājuša gadā iestādītā ozoliņa, plīvoja sarkanbalti sarkanie karogi, goda sardzē stāvēja staltie jaunsargi. Skanēja dziesmas, kokles skaņas, stāstījums par Valsts vēsturi. Skola turpināja pagājušā gadā aizsākto tradīciju brīvības svētkus svinēt pie simtgades ozoliņa.

Baltā galdauta svētkos nu jau trešo gadu mūsu skolā notiek šaha sacensības. Šogad pie mums ciemojās Liepājas 15.vidusskolas jaunie šahisti, pavisam 18 no 2. līdz 4.klasei. Viņu vidū bija arī šaha olimpiādes Kurzemes novada finālisti, kuri maija vidū startēs Rīgā finālā. Tātad spēcīgi pretinieki.

Mūsu spēlētāji  cīnījās azartiski un neatlaidīgi, taču beigās kopumā bija jāatzīst pretinieku māka karaļu matošanā. Sacensības beidzās labā noskaņojumā. Visiem tika pasniegti diplomi un saldumi par piedalīšanos draudzības sacensībās.

Liepājas skolotāja Vaira Strelēvica uzaicināja mūs nākamajā mācību gadā uz Šaha dienu 15.vidusskolā.