Reizi divos gados Sventājas pamatskola organizē festivālu “Kaijas lidojums”. 2019.gada 19.jūnijā Rucavas pamatskolas folkloras kopa “Ķocītis” piedalījās starptautiskā mākslu festivālā “Žuvedros skrydis 2019” Lietuvā Sventājā.

Bija sabraukuši skolēni no dažādām Lietuvas pilsētām – Pluņģes, Ignalinas, Aukštakalnas, Alytaus un Sventājas. Sventājas skola sagaidīja ciemiņus ar karoga pacelšanu. Trešdien dienas vidū cauri Sventājai gāja svētku gājiens ar saukļiem, uzsaucieniem un dziesmām. “Ķocītis” saposies savā goda tērpā ar karogu un ķoča karuseli arī piedalījās gājienā.

Pēc gājiena sākās koncerts, kur katra skola rādīja savus priekšnesumus – dziesmas, dejas, modes skates un muzikālas priekšnesumus. Lietuvas skolēni bija sagatavojuši ļoti skanīgu, profesionālu koncertu. Var redzēt, ka dziedāšana pie mikrofoniem uz fonogrammām  un deju soļi, dziedot, ir viņu ikdiena.

Rucavas “Ķocītis” uz festivālu aizveda šī gada programmu – Rucavas tautas dziesmas, ”Rucavas mugurdanci” un kapela izpildīja deju popuriju.

Koncerta noslēgumā skanēja Sventājas himna un atvadu runas un aicinājums piedalīties nākamajos festivālos. Svētku karogu nolaida tālākie ciemiņi no Ignalinas. Tālāk devāmies apskatīt Sventājas pludmali, ūdens bija silts un ceļš līdz jūrai tāls. Tai dienā nogājām 10 kilometrus, bet jutāmies gandarīti.

Rucavas bērniem festivālā patika, viņi vēlas atgriezties Sventājā, lai draudzētos ar kaimiņiem no Lietuvas.

Saite uz Lietuvas mediju rakstu.

Rucavas pamatskolas direktore Liena Trumpika