"Meiteņu dienas" pasākums 8.martā

Ir aizvadīts 4.februāris, kad 1.klase ar nepacietību gaidīja savus svētkus - "100 dienas skolā ". Satraukums visiem bija liels, jo tas taču notika pirmo reizi!

Kopš mācību gada sākuma pagājušas 100 dienas, un šis pasākums ir kā atskats uz to, ko bērni apguvuši.

Ciemos bija ieradušies 1.klases skolēnu vecāki, skolas direktore un 2.-4.klašu kolektīvi un skolotājas.

Pirmklasniekiem bija jāpierāda, ka viņi apguvuši Mazās Zīles gudrības: atkārtojuši burtus, prot lasīt un rakstīt, minēt mīklas, pildīt dažādus uzdevumus. Tāpat zina ciparus un prot rēķināt. Kas vislabāk patīk darīt skolā un kā viņi mācās draudzēties klasē. Skolēni dziedāja dziesmas, skandēja dzejoļus un rādīja teātri. Viņiem bija jāveic dažādi uzdevumi: jāraksta burti, jāizlabo kļūdas, jāatmin mīklas un jāizdomā vārdi.

Un tad sākās apsveikuma daļa. 2.-4.klašu kolektīvi sveica draugus – pārbaudīja zināšanas ar dažādiem uzdevumiem. Pēc tam katram dāvināja dāvaniņu: paštaisītu galda penāli, grāmatzīmi un apsveikumu. Noslēgumā direktore pasniedza pirmklasniekiem divas jaunas spēles, kuras tika izmēģinātas un spēlētas klasē. Kad uzdevumi bija sekmīgi paveikti, Bērni kopā ar draugiem un vecākiem gāja rotaļās. Vēlāk cienājās ar svētku ruleti.

M.Cepleniece

31.janvārī Rucavas pamatskolā notika tradicionālā Sporta diena ar Nakts trasīti. Pēcpusdienā skolēni izveidoja jauktās komandas, par kapteiņiem bija skolotāji un vecāki. Prasmes bija jāparāda deviņās netradicionālās disciplīnās - pogu vēršanā, makšķerēšanā, Porziņģa metienā, knaģu spraušanā u.c. Sacensības bija gan individuāli, gan komandā. 1. – 4. klašu grupā uzvarēja Ritvars Ceplenieks un Agneta Smiltniece, 5.- 9.kl. Rodrigo Ģēģeris un Anete Teplova, skolotājiem – Everesa Pričina, tehniskiem darbiniekiem – Līga Rolle, vecākiem – Elīna Iņķe. Plkst. 18.00, kad satumsa, komandas devās naktstrasītē, meklējot kontrolposteņus pēc fotogrāfijām un veicot tiesnešu uzdotos uzdevumus – jāmēra un jāsver sniegs, jānosaka gaisa temperatūra; jāsit vāros bumbiņa, pēc smaržas jāatpazīst garšvielas, jāprot veikalā par 15 centiem nopirkt sveramu preci u.c. uzdevumi. Visiem jauks piedzīvojums un pozitīvas emocijas. Paldies tiesnešiem kontrolposteņos, vecākiem par dalību, un visiem dalībniekiem par kopābūšanu.

Sporta skolotāja D.Gabrūna

Aizvadītajā nedēļā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma zvanu no satraukta bērna, kurš stāstīja, ka dzīvoklī aizdegās putekļsūcējs, kuru viņš ir nodzēsis. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka daudzdzīvokļu mājas dzīvoklī putekļsūcējā bija gruzdējuši putekļi un atkritumi. Desmit gadus vecs bērns, kurš bija viens atstāts dzīvoklī, ugunsgrēku apdzēsa un dūmojošo putekļsūcēju iznesa kāpņutelpā.

21.janvārī pie barikāžu piemiņas ugunskura

Koncertā muzicēja mūsu skolas skolēni, kuri mācās arī Nīcas Mūzikas skolā

2018.gada 18.decembrī Rucavas pamatskolā visi pulcējās uz ziemassvētku pasākumu. Pasākuma pirmajā daļā skolēni, kuri mācījušies labi un teicami saņēma pateicības rakstus un grāmatas.

Koncerta sākumā, skanot skolotāju dziedātai dziesmai “Reiz mežā dzima eglīte”, ienāca Ziemassvētku vecītis.

Ierodas sniega karaliene, kurai nepatīk ziemassvētki. Viņa cenšas sasaldēt tos, taču rūķi, piepildot zāli ar mīlestību un prieku caur dziesmām un dejām, ko rādīja klases savos priekšnesumos, tos atsaldē.

Mēs labi iejutāmies rūķu lomās kopā ar klases audzinātāju un mūzikas skolotāju.

Pēc pasākuma rīkojām Ziemassvētku loteriju, kura varētu aizsākties kā tradīcija katru gadu.

Šis pasākums izdevās lieliski, pateicamies vecākiem par palīdzību un visiem pārējiem, kuri atbalstīja, lai šie svētki izdotos.

Ela Edelmane, 8.klase

Foto - Arvils

Kopīgas sadarbības rezultātā 14.decembrī Rucavas sporta skolas bērniem tika noorganizēti Ziemassvētki.

Viss sākās ar anonīmām vēstulītēm par to, kur un kad jāierodas! Bērni pilnīgi slepeni ieradās norādītajās klasēs, kur noskatījās multiplikācijas filmiņu par Laimes lāci. Saņemot norādes, bērni kopā ar vecākiem caur kontrolpunktiem nonāca autobusā, kurš viņus nogādāja atpūtas vietiņā, lai kopīgi atpūstos un cienātos ar desiņām un tēju!

Ierodoties mežā, bērnus sagaidīja pārsteigums! Gluži nejauši nomaldījies Laimes lācis, kurš sildoties bija jau sagatavojis ugunskuru! Bērni palīdzēja Laimes lācim atgūt savu pazaudēto degunu, bez kura nebija iespējas sasmaržot Ziemassvētkus! Pateicībā par palīdzību, Laimes lācis uzkavējās un ar bērniem spēlēja dažādas spēles, kā arī izrotāja eglīti meža zvēriem ar līdzpaņemtajiem āboliem, burkāniem! Neiztikām  arī bez dāvanām, kuras bērniem sarūpēja mūsu sporta skolas trenere Daiga Gabrūna!

Paldies bērniem un vecākiem, kuri piedalījās!

Aizsākta ir jauna, ļoti skaista tradīcija!

Sporta skolas vecāku padomes pārstāve no Rucavas, Elīna Iņķe

Novembrī pie mums skolā viesojās Rucavas lielākie biškopji – Gatis un Natālija Grauduži, un Sanita Trumpika. Viņi skolēniem no 5.- 9.klasei un skolotājiem stāstīja par bišu dzīvi, kā iegūst medu, kā arī dažādus atgadījumus no biškopju dzīves. Varēja apskatīt biškopībā izmantojamus instrumentus, pielaikot tērpu un uzdot dažādus jautājumus.

Skolēniem bija interesanti uzzināt kā kļūt par biškopi un ko ir svarīgi zināt.

 Lai nepaliktu garlaicīgi, tika piedāvāta radoša nodarbe – sveču gatavošana. Varēja veidot vienkāršas vaska svecītes vai arī liet formiņās izkausētu vasku un gaidīt, kad sacietē.

Visiem ļoti patika, ka varēja nogaršot dažādu veidu medu, bišu maizi un ziedputekšņus. Un ekskluzīvi, ka  garšojām Rucavas skolas bišu medu, kas tika iegūts vasarā, remontējot skolas jumtu. Skolas bites bijušas diezgan paklausīgas, tāpat, kā mēs un tagad ir atradušas citu mājvietu.

Rucavas pamatskolas 9.klase

24.novembrī Durbē notika atklātais čempionāts galda tenisā. Piedalījās sportisti no, Rucavas, Durbes, Nīcas, Pāvilostas, Liepājas. No Rucavas piedalījās 14 sportisti un ieguva 9 medaļas. Dažiem sportistiem šis bija pirmais starts sacensībās, pirmie pārdzīvojumi un prieks par medaļu. Labākie rezultāti savās grupās: 1.vieta – Karlīna Vītola, Sanija Dejus, Dženifera Pērkona, Aleksis Zeme; 2.vieta – Martins Zuļģis, Agneta Smiltniece, Evita Trumpika 3.vieta - Dāvids Ogorcevs, Katrīna Ate. 4.vieta Renātei Freimanei, 5.v. Kristianam Kalnītim, 8.v. Lāsmai Lībekai. Pirmais starts sacensībās Mikam Stogņijenko - 5.vieta, Intaram Pērkonam - 7.vieta.